AKKOYUNLU Mimarlık Planlama; Şahver AKKOYUNLU’nun 1993 yılında kurucu ortağı olarak yer aldığı Megaron Mimarlık Ltd. Şti. ile proje hizmetlerine başlayan; 2013 yılından bugüne AKKOYUNLU Mimarlık Planlama olarak faaliyetlerine devam eden; özgün ve yaratıcı mimari yaklaşımlarını dinamik ekibi ile uygulamayı hedefleyen bir tasarım ofisidir.

2016 Yılında Zeynep ÇAKMAKLI’nın şirket ortağı olarak bünyesine katılması ile yeniden yapılanarak katılımcı bir yönetim ve yürütme anlayışı ofis içi düzenine yansıtılmış ve daha verimli bir çalışma ortamının zemini hazırlanmıştır.

Sürdürülebilir, yenilikçi, uzun soluklu, mimari hedefleri ile yüksek katlı karmaşık yapılardan birkaç yüz metrekare alana sahip villa projelerine kadar mühendislik firmalarının da katılımı ile planlama, kentsel tasarım, mimari tasarım, peyzaj tasarım projeleri geliştirmekte ve müşavirlik hizmetleri de vermektedir.

AKKOYUNLU Mimarlık Planlama; genç ve vizyonel ekibi ile yarışma, sergiler ve konferanslara da katılarak farklı mimari platformlarda ilişkilerini güncel tutmayı hedeflemektedir.

ŞAHVER AKKOYUNLU

Kurucu
Mimar

ZEYNEP ÇAKMAKLI

Yönetim Kurulu Üyesi
Mimar

Ekibimiz

İsa AVCI

Mimar

Fatih ARSLAN

Yüksek Mimar

Gökhan BAŞSOY

3 Boyutlu Modelleme Uzmanı

A. Tunç AKYAZI

Şehir Plancısı

Mehmet ER

Şehir Plancısı

Ömer Faruk ÖZTÜRK

3 Boyutlu Modelleme Uzmanı

Helin MÜJDE

Şehir Plancısı

YAĞMUR YURTBULMUŞ

Mimar

Şenay KARATAŞ

Yönetici Asistanı

Saniye DOĞAN

Muhasebe Direktörü

Hakan GÖBEL

Personel

Hanife DURNA

Personel